Tworzenie gier z Gamefroot z dziećmi z Pogotowia Opiekuńczego

From Friday, October 4, 2024 3:00 PM
to Friday, October 4, 2024 8:00 PM

Stowarzyszenie 2Piny

Open in-person activity

Polish

Krokusowa 15/17
92-101 Łódź

Tytuł projektu: Tworzenie gier z Gamefroot Opis projektu: Zapraszamy dzieci w wieku 9-11 lat z pogotowia opiekuńczego nr 1 w Łodzi do udziału w ekscytującym projekcie “Tworzenie Gier z Gamefroot” w ramach inicjatywy Meet and Code. Podczas tego projektu dzieci będą miały okazję zanurzyć się w świat programowania i tworzenia gier komputerowych, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności technologiczne i kreatywność. Cele projektu: Wprowadzenie dzieci do podstaw programowania poprzez tworzenie gier. Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Zachęcanie do pracy zespołowej i współpracy. Budowanie pewności siebie i poczucia własnej wartości poprzez osiąganie konkretnych celów. Plan zajęć: Wprowadzenie do Gamefroot: Krótkie omówienie platformy Gamefroot i jej możliwości. Podstawy programowania: Nauka podstawowych pojęć programistycznych, takich jak zmienne, pętle i warunki. Tworzenie pierwszej gry: Dzieci będą miały okazję stworzyć swoją pierwszą prostą grę, korzystając z gotowych zasobów i narzędzi dostępnych w Gamefroot. Rozbudowa gry: Uczestnicy będą mogli dodawać nowe elementy i funkcje do swoich gier, eksperymentując z różnymi mechanikami i scenariuszami. Prezentacja i feedback: Na zakończenie projektu dzieci zaprezentują swoje gry przed grupą, otrzymując konstruktywną opinię od rówieśników i prowadzących. Materiały i zasoby: Komputery z dostępem do internetu. Konto na platformie Gamefroot. Przewodniki i tutoriale dostosowane do wieku uczestników. Korzyści dla uczestników: Zdobycie podstawowych umiejętności programistycznych. Rozwój kreatywności i umiejętności projektowania. Zwiększenie pewności siebie poprzez osiąganie sukcesów w tworzeniu gier. Możliwość pracy w grupie i nawiązywania nowych znajomości.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

HTML i kodowanie w SEO
Tue, May 11, 2021 12:00 AM
NA pozycjonowanie i SEO w internecie składają się techniki "na stronie internetowej" i poza nią.
Programowanie skryptów do Rozszerzonej Rzeczywistości dla młodzieży
Mon, Oct 7, 2024 10:00 AM
Wydarzenie dla uczestników w wieku 15-18 lat (ze szkół średnich), łącząca naukę programowania z innowacyjną technologią Rozszerzonej Rzeczywistości (AR) dostępnej przez przeglądarki internetowe smartfonów (WebAR). Dzień 1: Podstawy HTML, CSS, WebGL(2 x 45 min) a) podstawy programowania w HTML, CSS oraz WebGL (renderowanie grafiki 3D) -niezbędne do zaimplementowania skryptu AR b) programowanie prostego, 15-liniowego skryptu - w oparciu o platformę model-viewer (https://modelviewer.dev ) stworzonej przez Google, dedykowanej do wyświetlania interaktywnych prezentacji 3D w AR poprzez przeglądarki internetowe smartfonów z systemami iOS i Android. Przykład takiego skryptu: https://wirtualnymebel.pl/przyklad Dzień 2: Generowanie modeli 3D i implementacja AR(2 x 45 min) a) generowanie modeli 3D przez platformy AI Młodzież pozna bezpłatne platformy, jak Luma AI oraz Spline AI, wykorzystującą sztuczną inteligencję do tworzenia modeli 3D na podstawie opisów tekstowych b) implementowanie przez uczestników skryptu model-viewer oraz modelu 3D na bezpłatnych platformach hostingowych (jak Glitch czy CodePen) Dzień 3: Prezentacja projektów AR(45 min) a) praktyczne zastosowania w branżach - w branży e-commerce - wirtualne przymierzanie (try-on) np. mebli w mieszkaniach https://wirtualnymebel.pl czy przemierzanie wirtualnych butów, biżuterii, odzieży itp - AR marketing: w promocji marek firm (tzw. advergaming ) - AR w edukacji ( np biologii, fizyki, chemii) dzieci i młodzieży b) wszyscy chętni uczestnicy będą przedstawiać swoje własne projekty AR jako sposób promocji własnego portfolio Metody, zasoby i treści zastosowane na warsztatach: 1.Podstawy programowania w HTML, CSS, WebGL 2.Tworzenie małych skryptów “model-viewer” do prezentacji AR 3.“Text prompting” w generowaniu modeli 3D przez AI 4.Generowanie modeli 3D przez platformy AI 5.Implementacja prezentacji AR na bezpłatnym hostingu 6.Praktyczne zastosowania WebAR w branżach Cele wydarzenia: 1. Rozwijanie umiejętności programowania i modelowania 3D 2. Nauka tworzenia interaktywnych prezentacji 3D w AR 3. Inspirowanie do kreatywnego wykorzystania technologii 4. Wspieranie rozwoju portfolio uczestników w dziedzinie technologii AR,AI 5. Nauka praktycznego zastosowania AR w różnych branżach Inne informacje: - Rejestracja - przez dedykowaną stronę internetową oraz bezpośrednio w sekretariacie szkoły średniej SEI w Łodzi, - liczba miejsc do 100 uczestników ( w 4 grupach- po 25 osób)
Gry i zabawy logiczne w bibliotece
Mon, Oct 14, 2024 12:00 AM

Zaprosimy do biblioteki młodych czytelników. Razem będziemy tworzyć zagadki logiczne, kodować offline, szukać  w księgozbiorze ciekawe pozycje na temat kodowania, jego zalet i sposobów wykorzystania w życiu. Bedziemy uczyc się przez zabawę. Do aktywności zaprosimy również inne placówki z Polski w ramach działania grupy eTwinning Humaniści-Wychowawcy na TIK-tak!