Kodu Cup 2018/19 - finále soutěže


Organized by:

Kodu Cup

Happening at:
Univerzita Pardubice - Fakulta elektrotechniky a informatiky, Pardubice, Czech Republic

From Thursday 1st of November 2018 at 00:00 to Thursday 10th of January 2019 at 00:00

Description:

Kodu Cup je soutěž programování v Kodu Game Lab, což je vizuální programovací jazyk a stejnojmenná aplikace společnosti Microsoft, která byla vytvořena za účelem vytváření vlastních her. Prostředí Kodu je velmi intuitivní a bylo vytvořeno tak, aby jej mohly intuitivně používat i děti. Kodu v sobě spojuje dva velmi důležité prvky potřebné pro rozvoj myšlení v mladém věku: kreativitu a logiku. Na začátku má uživatel k dispozici jen základní desku světa. Deska není tvarovaná a neobsahuje žádné objekty. Záleží pouze a výhradně na kreativitě jednotlivce (případně vedení pedagoga), jak se světem naloží. Může se rozhodnout desku zvětšit, zmenšit, vytvořit ve svém světě hory, údolí, jezera či cesty. Opravdová zábava a zapojení logického myšlení pak přichází ve fázi, kdy uživatel přidává do hry objekty. Každý objekt je možné programovat a každý objekt může mít své specifické nastavení. Nastavit lze také vlastnosti světa jako takového, uživatel může např. určit, zda se hra bude odehrávat ve dne či v noci. Hry je možné zasílat do soutěže do 20. 12. 2018. Více informací naleznete na http://koducup.cz a https://www.facebook.com/koducupcz/

More information:

http://koducup.cz

This event is for:
  • Elementary school students
Main themes:
  • Basic programming concepts
  • Playful coding activities
  • Art and creativity
  • Visual/Block programming
  • Motivation and awareness raising
Tags:
Share the event:
November 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  


Nearby upcoming events:

offering insights into bioinformatics and modern (computational) biology = genomics
Start: Oct 16, 2019
Na čtyřletém Gymnáziu Brno, Elgartova, programujeme s microbity a učíme se přitom navzájem. Starší studenti učí mladší a také vedou kroužky na blízké základní škole. Letos chceme formou workshopů postavit vlastní dálkově řízené roboty a vyzkoušet si jejich schopnosti.
Start: Oct 15, 2019
Realizacja innowacji pedagogicznej dla klas czwartych dotyczącej podstaw programowania w języku Scratch. Uczniowie podczas lekcji zajęć komputerowych poznają program, uczą się tworzyć proste algorytmy, projektują własne gry i animacje. Podczas zajęć pozalekcyjnych uczniowie będą uczestniczyli w warsztatach on line- akademia.nask.pl, oraz wraz ze swoimi rodzicami będą kodować i wspólnie bawić się tworzeniem gier.
Start: Sep 1, 2016
Die NMS St. Andrä-Wördern bietet für die SchülerInnen der 1. Klassen (5. Schulstufe) eine unverbindliche Übung „Coding und Robotics“ an. Thematisch werden die Grundlagen von Computional Thinking und Coding mit Bee-Bots erarbeitet und mit OzoBots vertieft (OzoBlockly).
Start: Sep 9, 2019