Ovládní (nejen) Ozobota


Organized by:

ZŠ Frýdek-Místek, Pionýrů 400, GEG FM

Happening at:
Základní škola Frýdek-Místek, Pionýru 400, Pionýrů, Frýdek-Místek, Česko

From Wednesday 17th of October 2018 at 10:00 to Wednesday 17th of October 2018 at 12:00

Description:

K letošní Hour of Code se GUGu podařila super věc a to projekt na podporu kódování pro žáky. Na 6ZŠ ve Frýdku-Místku proběhnou workshopy pro žáky - na tvoření programů v Blockly a na ovládání Ozobotů. Žáci si vyzkoušejí, že informatika není jen (a vůbec ne hlavně) o psaní a malování, ale že je to řešení problémů - a ne vždy s počítačem ;-) A samozřejmě, jen touto akcí to (věříme) nezkončí - bude to jen výkop dalších hrátek :-)

This event is for:
  • Elementary school students
Main themes:
  • Robotics
Tags:
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Realizacja innowacji pedagogicznej dla klas czwartych dotyczącej podstaw programowania w języku Scratch. Uczniowie podczas lekcji zajęć komputerowych poznają program, uczą się tworzyć proste algorytmy, projektują własne gry i animacje. Podczas zajęć pozalekcyjnych uczniowie będą uczestniczyli w warsztatach on line- akademia.nask.pl, oraz wraz ze swoimi rodzicami będą kodować i wspólnie bawić się tworzeniem gier.
Start: Sep 1, 2016
auka kodowania z Małym Misiem – bohaterem międzynarodowego projektu edukacyjnego „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury ” . Poprzez zabawy z sympatycznym pluszakiem dzieci zgłębią tajniki kodowania.
Start: Sep 20, 2018
Aktywność "Programujemy i Photonem sterujemy" przeznaczona jest dla uczniów szkoły podstawowej, obejmuje materiał o treściach programistycznych, który zostanie rozszerzony o naukę sterowania robotem o nazwie Photon. Realizowana będzie w ramach obowiązkowych zajęć komputerowych i zajęć pozalekcyjnych w ramach świetlicy szkolnej. Uczniowie zapoznają się ze środowiskiem programu Scratch. Będą programować w sposób wizualny, poszczególne elementy języka będą w kształcie puzzli, a odpowiednie przeciąganie elementów pozwalać będzie uczniom układać je w określonym porządku. Dzieci przekonają się, że programowanie może być świetną zabawą, a zaprojektowanie bądź zbudowanie własnej gry, animacji może sprawić wielką przyjemność. Uczniowie będą zdobywać również nowe umiejętności związane z programowaniem i sterowaniem robotem. Poprzez aplikację mobilną zainstalowaną na tablecie nauczą się wydawać mu proste polecenia.
Start: Sep 3, 2018
Na zajęciach informatycznych uczniowie kl IV - V będą poznawali pracę w programie Scratch. Za pomocą bloków wykonają własną scenkę i pierwszy program komputerowy. Na zajęciach koła informatycznego grupa uczniów pozna znaczniki języka HTML i za pomocą metody ramek zbuduje swoją stronę. Przedszkolaki z naszego zespołu przedszkolnego uczą się kodowania na zajęciach "kodowania na dywanie".
Start: Oct 7, 2018