Úvod do programování ve Scratchi


Organized by:

Czechitas

Happening at:
Mariánské nám. 98/1, Staré Město, 110 00 Praha, Česko

From Saturday 6th of October 2018 at 12:00 to Saturday 6th of October 2018 at 13:30

Description:

Programovací dílna pro děti od 10 do 14 let, jež děti seznámí se základními principy programování pomocí nástroje Scratch. IT dílna Scratch je určena pro všechny zvídavé holky a kluky ve věku 10 - 14 let. Podíváme se společně na úvod do programování a vysvětlíme si, proč je vhodné nové technologie ovládat. Děti se budou učit programovat hrou a dostanou doporučení, jak ve své cestě k objevování programování pokračovat. V kontextu mise naší organizace klademe důraz na zapojení a podporu účasti dívek na tomto workshopu. Délka trvání jedné dílny je 90 minut. Během jednoho dne proběhnou tři kódovací dílny. Paralelně s programem bude probíhat doprovodný program, během něhož představíme cílové skupině zajímavou tematickou literaturu, tajemství 3D tisku, robotiky a další technické vymoženosti.

More information:

https://www.czechitas.cz/cs/kalendar-akci/akce/9643/

This event is for:
  • Elementary school students
Main themes:
  • Basic programming concepts
Tags:
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Realizujemy zajęcia z programu #SuperKoderzy. Rozpoczęliśmy od poznania wizualnego środowiska Scratch i stworzenia projektów tematycznych. Przygotowujemy się do montażu robotów Lofi, a za chwilę... programowanie!
Start: Oct 2, 2018
Ideą projektu jest wykorzystanie druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu "memory" dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt z różnych utworów muzycznych. Podczas zajęć o o charakterze edukacyjno-artystycznym i popularyzatorskim z wykorzystaniem nowych technologii, odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne i projektowania przestrzennego druku 3D.
Start: Oct 21, 2018
Kto po obejrzeniu filmu “Skarb Narodów” nie marzył, by przeżyć podobne przygody? URAZ.NET od kilku lat organizuje dla dzieci z okolicznych szkół “poszukiwania skarbu” w różnych narracjach - a to piracka wioska, a to kosmiczni poszukiwacze, czasem historyczne poszukiwania, przy których uczestnicy uczą się jak zrobić mapę, jak zaszyfrować wiadomość i przede wszystkim, jak ją odszyfrować :) Uczą się tego jak zasoby zgromadzone w bibliotece (tej tradycyjnej i internetowej) potrafią pomóc odnaleźć kolejną wskazówkę i dlaczego warto znać historię swojej okolicy. Poznają tajniki ukrywania wiadomości na samodzielnie przygotowanej stronie WWW lub nagrania tajnej wiadomości głosowej. Marzymy, by dzieci zaczęły budować mechanizmy, które po złożeniu w całość będą kluczami lub kolejnymi wskazówkami - próby kartonowe są obiecujące, ale wymagają dużo umowności. Wprowadzenie DRUKU 3D uczyni z podchodów coś, co pobudzi w dzieciakach większe pokłady wyobraźni i spowoduje wybuch kreatywności.
Start: Oct 21, 2018
Zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas drugich, ozoboty- edukacyjne roboty dla dzieci. Zabawa przed naukę programowania.
Start: Oct 1, 2018