Obrazek jeża na kilka sposobów "zakodowany" z 1a z SP1 w Ostródzie i Kodowanie na dywanie.

From Monday, November 25, 2024 9:00 AM
to Monday, November 25, 2024 10:00 AM

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie

Invite-only in-person activity

Polish

ulica Seweryna Pieniężnego 30A, 14-100, Ostróda, Ostródzki, Warmińsko-mazurskie, POL

Uczniowie ułożą obrazek jeża na trzy sposoby:  według wzoru - dyktando graficzne, na podstawie wspołrzędnych oraz przy pomocy okienek z cyframi.

    Primary school
    Basic programming concepts Data manipulation and visualisation Unplugged activities Playful coding activities Motivation and awareness raising Promoting diversity

Nearby upcoming activities:

Kodowanie w rytmie deszczu z 1a z SP1 w Ostródzie i Kodowanie na dywanie.
Tue, Nov 26, 2024 9:00 AM

Uczniowie ułożą na macie obrazek  nuty wykorzystując podane współrzędne. Następnie uczniowie zaprogramują ozoboty w taki sposób, żeby przejechał od staru do metu, po drodze przejeżdżając obok wszystkich nut w odpowiedniej kolejności.

AI Symphony of Emotions
Mon, Sep 23, 2024 7:59 PM

Projekt eTwinning: AI Symphony of Emotions jest międzynarodową inicjatywą szkół z całej Europy, która narodziła się z potrzeby wsparcia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w odkrywaniu i wyrażaniu emocji. Wielu z tych uczniów zmaga się z trudnościami w rozpoznawaniu, interpretacji oraz wyrażaniu własnych uczuć, dlatego projekt ten wykorzystuje muzykę i sztuczną inteligencję jako innowacyjne narzędzia do eksploracji emocji.

W czasie CodeWeek uczniowie będą używali Suno AI do komponowania utworów, które mają wyrazić konkretną emocję – radość, smutek, złość, spokój czy strach. Każdy utwór jest efektem świadomego procesu twórczego, obejmującego wybór melodii, tekstów i instrumentów, które najlepiej oddają charakter wybranej emocji. Sztuczna inteligencja pomagała uczestnikom tworzyć muzykę bez potrzeby wcześniejszego doświadczenia muzycznego, czyniąc ten proces bardziej przystępnym i inkluzyjnym.

Dla uczniów o trudniejszych potrzebach emocjonalnych ta forma wyrażania emocji stanowi wsparcie i otwartą przestrzeń do ekspresji, często trudnej do uzyskania innymi sposobami. Po stworzeniu muzyki utwory zostaną opublikowane na SoundCloud, gdzie będą uporządkowane według kategorii emocji, tworząc wirtualną galerię emocjonalnych kompozycji. Każda emocja znajdzie swoje odzwierciedlenie w osobnej sekcji, co pozwoli na głęboką analizę i odkrywanie podobieństw oraz różnic między emocjonalnym odbiorem poszczególnych utworów.

Dalszym etapem będzie wspólna dyskusja nad poszczególnymi kompozycjami – uczniowie będą mieli okazję podzielić się swoimi odczuciami i zrozumieć, jak muzyka oraz sztuczna inteligencja mogą wpłynąć na emocje. Te refleksje mają nie tylko pomóc dzieciom w rozwijaniu umiejętności rozpoznawania i wyrażania emocji, ale także uczyć ich empatii i samoświadomości.

Projekt „AI Symphony of Emotions” to coś więcej niż tylko praca nad muzyką. To głębokie, emocjonalne doświadczenie, które umożliwia uczniom wyrażenie siebie, rozwój wewnętrzny i eksplorację emocji w bezpiecznym, przyjaznym otoczeniu.

Zajęcia w ramach Wyzwania Code Week 2024 organizowanego przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog

Zosia
Sat, Sep 13, 2025 7:06 AM

Dzień Kropki z Zosią w grupie Krasnale