Poznajemy Scratch - Code Week 2017

From Tuesday, October 10, 2017 2:46 PM
to Friday, October 20, 2017 2:46 PM

Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka

Other

mira.kidala@gmail.com

Osiedle Kalinowe 18, Kraków, Polska

Poznajemy Scratch'a. W ramach Code Week zostanie przeprowadzony cykl zajęć z podstaw programowana w środowisku Scratch. W zajęciach wezmą udział dzieci w wieku 8-9 lat z Klubu Internetowego "Klik" działającego w Domu Kultury.

http://www.mdkkorczak.pl/

    Primary school
    Basic programming concepts
    Scratch

Nearby upcoming activities:

Lekcje z Pythonem
Tue, Oct 12, 2021 1:00 PM

Lekcje z programowania w jezyku Python.

Girls do IT! Rysujemy w Python Turtle
Wed, Sep 29, 2021 10:00 AM
Podczas wspólnych warsztatów opracowanych dla uczennic w wieku 12-16 lat, zajmiemy się programowaniem w środowisku tekstowym Python. Przy pomocy modułu Turtle, uczestniczki będą mogły stworzyć własne „dzieła sztuki”. Dodatkowym elementem wzbogacającym kompetencje programowania będzie nauka podstawowych komend oraz pętli, które umożliwią tworzenie własnych rysunków. Trener prowadzący powyższe zajęcia, obok otwartości i doświadczenia w przekazywaniu wiedzy, zadba o odpowiedni dobór platformy, na której przeprowadzone zostaną warsztaty. Przewidywane jest także spotkanie "testowe" poprzedzające wydarzenie właściwe, którego celem będzie zapoznanie uczestniczek z kwestiami technicznymi i odpowiednią konfiguracją umożliwiającą wzięcie udziału w warsztatach.
Python a bezpieczeństwo. Programujemy generator haseł
Wed, Sep 29, 2021 12:30 PM
Podczas wspólnych warsztatów opracowanych dla uczestników w wieku 12-16 lat, zajmiemy się programowaniem w środowisku tekstowym Python. Z jednej strony biorący udział w warsztatach dowiedzą się czym charakteryzuje się dobrze zabezpieczone hasło, z drugiej, przy wykorzystaniu języka programowania Python każdy uczestnik zajęć stworzy własny generator haseł. Trener prowadzący powyższe zajęcia, obok otwartości i doświadczenia w przekazywaniu wiedzy, zadba o odpowiedni dobór platformy, na której przeprowadzone zostaną warsztaty. Przewidywane jest także spotkanie "testowe" poprzedzające wydarzenie właściwe, którego celem będzie zapoznanie uczestniczek z kwestiami technicznymi i odpowiednią konfiguracją umożliwiającą wzięcie udziału w warsztatach.