Roboty i programowanie

From Sunday, October 8, 2023 8:00 AM
to Thursday, October 12, 2023 2:00 PM

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kocierzu Moszczanickim

Open in-person activity

Polish

ulica Beskidzka 56, 34-321, Kocierz Moszczanicki, Łękawica, Żywiecki, Śląskie, POL

W ramach zajęć robotyki i programowania wykorzystamy zestawy LEGO WeDo 2.0, ponadto zabawę z mbot ranger robot.

Zajęcia z programowania i kodowania oparte będą na aktywnościach w Scratch z wykorzystaniem kontrolerów ruchu, Blockly oraz Light bot dla najmłodszych.

http://spokocierz.pl

    Primary school
    Robotics Playful coding activities

Nearby upcoming activities:

Zakodowane przedszkole
Mon, Oct 3, 2022 12:00 AM

W okresie od października 2022 do czerwca 2023 w Przedszkolu Publicznym w ZSP w Mesznej w grupie dzieci 6 letnich realizowana będzie innowacja pedagogiczna programowo- metodyczna pt "Zakodowane przedszkole" opracowana przez Annę Tórz, wprowadzająca dzieci w świat kodowania bez komputera, a także  z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon. W okresie od 8-23.10.22 zaplanowano zadania pt "Jesienne kodowanki"- logiczne łamigłówki wprowadzające dzieci w świat symboli- kodów z wykorzystaniem materiału przyrodniczego oraz podstawowych mat- kratownic do kodowania, a będą to:

"Jesienne rytmy"- sekwencje- kontynuowane, uzupełniane kasztanami, orzechami, szyszkami- ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej.

"Orzech- kasztan"- gra w parach typu kółko- krzyżyk, rozwijanie myślenia strategicznego.

"Jesienne sudoku"- sudoku w kratownicy 4x4 z darami jesieni, rozwijanie logicznego myślenia, analizy i syntezy wzrokowej.

"Pomóż znaleźć drogę do dziupli"- zabawa na macie- określanie kierunków poruszania się  kubeczka na macie, układanie kodu ze strzałek ( bez obrotów), kształtowanie orientacji przestrzennej, umiejętności liczenia.

" Jesienne drzewo"- klasyfikowanie figur geometrycznych z użyciem kodów kształtu, koloru, wielkości na macie z drzewem- rozwijanie logicznego myślenia.

Zabawy z kodowaniem będą kontynuowane tak, jak zaplanowano przez kolejne miesiące, z jednoczesnym dostosowaniem do aktualnej tematyki zajęć w przedszkolu, z wprowadzaniem urozmaiconych pomocy ( m.in. kubeczki, kafelki , wirtualna mata do kodowania-tablica interaktywna, roboty Photon z aplikacją na tablecie i matą) oraz z uwzględnieniem zasady stopniowania trudności.

 

 

Jak przekazać tajną wiadomość?
Sun, Oct 2, 2022 10:00 AM

Szyfrowanie i odszyfrowywanie tekstów i obrazków. Zastosowane będą m. inn. szyfry: cezara, "tańczące ludziki", graficzne, QR-kody. Zaproponowany zostanie temat przewodni (np. cytaty kard. wyszyńskiego), uczniowie na kole informatycznym będą zakodowywać wiadomości dla pozostałych uczniów.  Zakodowane informacje będą ukryte w różnych miejscach szkoły. Uczniowie podzieleni na grupy będą szukiwać  wiadomości i je odszyfrowywać.

Witaj w programie Scratch!
Mon, Sep 12, 2022 8:30 AM

Granie, programowanie grier, quizów i rysunków w programie Scratch'u.