ECDL Vorbereitung und Prüfung

From Friday, July 3, 2020 12:00 AM
to Friday, July 3, 2020 11:59 PM

Neue Mittelschule

Other

Zwettler Straße 5, 3902 Vitis

Gute Praxis in Word

Nearby upcoming activities:

LMS als Lernplattforum für die ganze NMS Schweiggers

Fri, Jul 30, 2021 12:00 AM

die Lernplattform in ihrer Vilefalt zu nutzen, z.B. transparente Leistungsbeurteilung; Nutzung der Kalenderfunktion, eBuch, etc.

Scratch! Cože?!

Thu, Oct 8, 2020 4:00 PM

Pro učástníky ve věku 10 až 16 máme připravený kurz programování v populárním jazyce Scratch. Na setkáních se obeznámí se základy, s využitím LED Rainbow Matrix a ovladače Scratch při programování her. Další úrovní bude programování (zatím jen na dálku) robota s názvem INO-BOT, který se dý programovat právě v jazyce Scratch nebo pomocí bloků. Pomocí doplňku - kamery pro INO-BOTa budeme objevovat okolní svět. K propojení účastníku využijeme prostředí MS Teams. Primárně je akce zaměřena na žáky naší školy. Bonusem by měla být spolupráce s firmou Moravia Consulting, která nám zapůjčí Fable - modulový robotický konstrukční set, ketrý se dá taky programovat pomocí jazyka Scratch. K vidění budou opět i jiné druhy robotických hraček.

Objevujeme svět robotů

Thu, Oct 8, 2020 2:00 PM

Na akci, která je rozložená do prozatím dvou webinářů (počítáme s možností uspořádání dalších) si představíme několik druhů robotických hraček, od Bee/blue-bota, přes MiniSphero, Cubetto, Intelino smart trains až po Irobot Root a mnohé další. Cílem akce je přiblížit možnosti programovatelných robotů, ukázat možné využití jak ve výuce tak i doma. Součástí obou webinářů bude možnost si vyzkoušet programování na dálku. V prvním případě to bude programování Bee-bota, přičemž účastníci budou s lektorem komunikovat přes prostředí MS Teams, které máme zaběhnuté z doby uzavření škol. Pomocí kamery uvidí bludiště, kterým musí robůtek projít do cíle. V reálné komunikaci s lektorem, který bude fyzicky ovládat Bee-ta a zadávat pokyny jednotlivých ůčastníků, se budou snažit vyřešit zadání. Dále pak budou na dálku programovat IRobot Root, který má tu výhodu, že je možné jej umístit na magnetickou tabuli. Společně pak budeme objevovat možnosti programování tohoto robota. Zkusíme si prostředí ozoblockly a mnohé další. Akce je určena žákům od 2. do 5. třídy. Ve spolupráci s firmou Moravia Consulting nám budou zapůjčeny ještě další druhy robotických hraček.