Strojno učenje: priporočilni modeli (za začetnike)

From Saturday, October 5, 2019 10:00 AM
to Saturday, October 5, 2019 1:00 PM

Društvo Rampa

Open in-person activity

info@rampalab.org

Kersnikova 4, 1000 Ljubljana

Na delavnici 'Strojno učenje: priporočilni modeli (za začetnike)', ki jo bo vodila matematičarka in programerka Ana Smerdu, bodo udeleženke_ci v sprogramirali program, ki uporabniku predlaga film glede na njegove preference, in problematizirali search/recommendation-engine, tarčno oglaševanje in umetno ustvarjanje trendov. Obstajajo trije glavni principi grajenja modelov za priporočanje, to so modeli, ki temeljijo na splošni priljubljenosti, na ocenah podobnih uporabnikov in na vsebini. Na delavnici se bodo udeleženke_ci spoznali s slednjim, ki za vhodni podatek vzame film, ki je všeč uporabniku, preuči njegovo vsebino (zgodba, žanr, igralska zasedba, režiser ...) in priporoči filme, ki so po teh parametrih podobni izbranemu filmu. Pri tem se bodo spoznali z osnovami programiranja v pythonu, uporabo knjižnic sklearn, numpy in pandas ter osnovami strojnega učenja. Z delavnico želimo udeleženke_ce informirati o dosežkih žensk v znanosti, tehnologiji in umetnosti. Mladim želimo omogočiti neposredno izkušnjo sodelovanja z mentorico, ki je programerka in inženirka, sicer pa zaposlena na VESOLJE-SI. Poleg praktičnih znanj s področja znanosti in tehnologije bo mentorica predstavila tudi pomen sodelovanja žensk v tehnoloških in znanstvenih poklicih ter zakaj je za obe področji dobro, da znotraj njiju sodelujejo različni ljudje.

    Secondary school Higher Education Post graduate students Employed adults Unemployed adults
    Basic programming concepts Artificial intelligence Motivation and awareness raising Promoting diversity

Nearby upcoming activities:

Programiranje z aplikacijo Scratch jr
Sun, Oct 8, 2023 7:00 AM

Programiranje z uporabo programa Scratch jr v nadaljevanju. Skupaj s partnerskimi solami bomo v nadaljevanjih programirali, da nastane skupen izdelek, pravljica v nadaljevanju.

 

Teilnahme einer Lehrperson am Hochschullehrgang "Lehrer/in für DGB und Informatik 22 - 24"
Fri, Jul 5, 2024 12:00 AM
Der Hochschullehrgang „Lehrer*n für Digitale Grundbildung und Informatik“ umfasst 4 Module, aufgeteilt auf 4 Semester mit Präsenz- und betreuten Onlinephasen sowie pädagogisch-praktischen Studien, im Ausmaß von insgesamt 20 Semesterwochenstunden und 20 ECTS-Anrechnungspunkten.
Teilnahme von 1 Lehrperson am Hochschullehrgang "Digital kompetente/r Lehrer/in"
Fri, Jul 5, 2024 12:00 AM
Digitale Kompetenzen sind in den österreichischen Lehrplänen, Unterrichtsprinzipien und Bildungsanliegen festgeschrieben. Ab dem Schuljahr 2022/23 erfolgt die Einführung des Pflichtgegenstandes „Digitale Grundbildung“ an der Sekundarstufe 1. Der vorliegende Hochschullehrgang soll die Teilnehmer*innen für die Unterrichtserteilung im schulautonomen Pflichtgegenstand „Angewandte Informatik“ sowie im neuen Pflichtgegenstand „Digitale Grundbildung“ qualifizieren. Der Hochschullehrgang bietet den Teilnehmer/innen aktuelle pädagogische Fachkenntnisse, eine Vorbereitung auf die Tätigkeiten im Rahmen des InformatikKustodiats, praxisnahe Inhalte aus den Bereichen der digitalen und informatischen Bildung sowie begleitende schulpraktische Übungen. Der Hochschullehrgang setzt bei der Vermittlung der Lerninhalte auf innovative Lehr-Lernformen wie „blended learning“ und „flipped classroom“, ist als berufsbegleitendes Studium organisiert und bezieht im Sinne der Kärntner Hochschulkonferenz die Universität Klagenfurt (Institut für Informatikdidaktik) mit ein. Umfang des Hochschullehrganges - 20 ECTS / 4 Semester