Scratch Interactive Postcard Exchange

From Monday, September 2, 2019 9:00 AM
to Friday, October 4, 2019 4:00 PM

Riverside School

Open online activity

Riverside High School, Prague, Czech Republic

In the month leading up to Code Week, take part in a fun challenge using Scratch to create animated interactive postcards to celebrate where you're from. We will celebrate by sharing the best examples on a website. Examples, resources and training will also be shared via the website.

    High school students
    Basic programming concepts Art and creativity Promoting diversity
    Scratch coding creativity science culture animation Interactivity

Nearby upcoming activities:

Základy vývoje Android aplikací

Sat, Oct 17, 2020 3:00 PM

Webinář je určen pro všechny, kteří se chtějí naučit základy vývoje android aplikací v jazyce kotlin. Účastníkům budou vysvětleny základy jak funkcionálního, tak i objektově orientovaného programovaní. Na konci webináře bude účastník schopen vytvořit si vlastní applikaci běžící na mobilním zařízení se systémem Android. Cíle webináře: Seznámit účastníky s vývojovým prostředím android studio Vytvoření první aplikace Seznámení s kontrolními strukturami (if, while, for, funkce…) Seznámení se základními elementy(textové pole, tlačítko ...) Představit vhodné zdroje k samostudiu Pro registraci vyplňte tento formulář: https://forms.gle/3SLYDUgyjjcXcqpE7. Celý webinář bude probíhat přes videohovor v programu Microsoft Teams. Zájemcům bude odkaz pro připojení zaslán na emailovou adresu.

Arduino pro začátečníky

Sat, Oct 24, 2020 3:00 PM

Webinář je zaměřený pro všechny zájemce o základy pracování s Arduinem. Účastníkům budou vysvětleny základní obvody, které lze s Arduino kitem sestavit, ale také zaklady programování arduina pomocí jazyka C++. Cíle webináře: Seznámení účastníků s Arduino kitem Sestavení základního obvodu s blikající LED Sestavit jednoduchý přehrávač melodie Naprogramovat obličej na LED display Přednést návrhy co můžou účastníci docílit s jejich kitem Všichni účastníci obdrží před webinářem jejich vlastní Arduino kit, s kterým busou pracovat během webináře. Kit si následně budou moci nechat a dále rozvíjet své schopnosti. Celý webinář bude probíhat přes videohovor v programu Microsoft Teams. Zájemcům bude odkaz pro připojení zaslán na emailovou adresu. Zájemci o webinář se musí předem registrovat přes tento odkaz: https://forms.gle/XMimtgMXUeXswW6Z6

Python pro začátečníky

Sat, Oct 3, 2020 6:00 PM

Webinář je zaměřený pro všechny zájemce o základy programování v programovacím jazyce Python. Účastníkům budou vysvětleny všechny základy fukcionálního programování. Cíle námi pořádané akce: Seznámit účastníky s možnostmi webových aplikací vhodných k vytváření python programů Vytvoření prvního “Hello world!” programu Porozumění základniích kontrolních struktur v jazyce python (if, while, funkce atd.) Představit vhodné zdroje k samostudiu, aneb jak se vyznat v dokumentaci Přídavné balíčky pro složitější operace Praktické využití výše zmíněných bodů Řešit v menší skupině zadaný problém Pro registraci vyplňte tento formulář https://forms.gle/LD6631oUphRhGon16 . Celý program bude probíhat přes videohovorový systém v programu microsoft teams. Zájemcům bude odkaz na webinář zaslán na emailovou adresu.