Makrosvět běžných věcí


Organized by:

Geg Učte s námi

Happening at:
náměstí Jiřího Berana, Praha-Čakovice, Česko

From Wednesday 31st of October 2018 at 00:00 to Wednesday 31st of October 2018 at 00:00

Description:

Workshop, který proběhne na základní škole.

This event is for:
  • Elementary school students
Main themes:
  • Other
  • Internet of things and wearable computing
Tags:
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Kodu Cup je soutěž programování v Kodu Game Lab, což je vizuální programovací jazyk a stejnojmenná aplikace společnosti Microsoft, která byla vytvořena za účelem vytváření vlastních her. Prostředí Kodu je velmi intuitivní a bylo vytvořeno tak, aby jej mohly intuitivně používat i děti. Kodu v sobě spojuje dva velmi důležité prvky potřebné pro rozvoj myšlení v mladém věku: kreativitu a logiku. Na začátku má uživatel k dispozici jen základní desku světa. Deska není tvarovaná a neobsahuje žádné objekty. Záleží pouze a výhradně na kreativitě jednotlivce (případně vedení pedagoga), jak se světem naloží. Může se rozhodnout desku zvětšit, zmenšit, vytvořit ve svém světě hory, údolí, jezera či cesty. Opravdová zábava a zapojení logického myšlení pak přichází ve fázi, kdy uživatel přidává do hry objekty. Každý objekt je možné programovat a každý objekt může mít své specifické nastavení. Nastavit lze také vlastnosti světa jako takového, uživatel může např. určit, zda se hra bude odehrávat ve dne či v noci. Hry je možné zasílat do soutěže do 20. 12. 2018. Více informací naleznete na http://koducup.cz a https://www.facebook.com/koducupcz/
Start: Nov 1, 2018
Ideą projektu jest wykorzystanie druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu "memory" dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt z różnych utworów muzycznych. Podczas zajęć o o charakterze edukacyjno-artystycznym i popularyzatorskim z wykorzystaniem nowych technologii, odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne i projektowania przestrzennego druku 3D.
Start: Oct 21, 2018
Realizujemy zajęcia z programu #SuperKoderzy. Rozpoczęliśmy od poznania wizualnego środowiska Scratch i stworzenia projektów tematycznych. Przygotowujemy się do montażu robotów Lofi, a za chwilę... programowanie!
Start: Oct 2, 2018
Kto po obejrzeniu filmu “Skarb Narodów” nie marzył, by przeżyć podobne przygody? URAZ.NET od kilku lat organizuje dla dzieci z okolicznych szkół “poszukiwania skarbu” w różnych narracjach - a to piracka wioska, a to kosmiczni poszukiwacze, czasem historyczne poszukiwania, przy których uczestnicy uczą się jak zrobić mapę, jak zaszyfrować wiadomość i przede wszystkim, jak ją odszyfrować :) Uczą się tego jak zasoby zgromadzone w bibliotece (tej tradycyjnej i internetowej) potrafią pomóc odnaleźć kolejną wskazówkę i dlaczego warto znać historię swojej okolicy. Poznają tajniki ukrywania wiadomości na samodzielnie przygotowanej stronie WWW lub nagrania tajnej wiadomości głosowej. Marzymy, by dzieci zaczęły budować mechanizmy, które po złożeniu w całość będą kluczami lub kolejnymi wskazówkami - próby kartonowe są obiecujące, ale wymagają dużo umowności. Wprowadzenie DRUKU 3D uczyni z podchodów coś, co pobudzi w dzieciakach większe pokłady wyobraźni i spowoduje wybuch kreatywności.
Start: Oct 21, 2018