Poznej Ozoboty!


Organized by:

ELIM Pardubice, křesťanská společnost pro diakonii, z.s.

Contact email:

chmelova@skola-noe.cz

Happening at:
Zborovské náměstí, Pardubice V, Česko

From Friday 12th of October 2018 at 00:00 to Friday 12th of October 2018 at 00:00

Description:

Pod vedením studentů informatiky se žáci základní školy seznámí s Ozoboty. Studenti předvedou ukázky možností Ozobotů. Pak budou pracovat s malými skupinami žáků (2 - 4 žáci). Ti se budou učit pomocí "barevného programovacího jazyka" zadávat Ozobotovi jednoduché pokyny. Na závěr jednotlivé skupiny krátce předvedou výsledky svého snažení ostatním skupinám. Akce je určena začátečníkům. Mohou přijít nejen žáci základní školy, ale i jejich rodiče v roli pozorovatelů.

More information:

http://www.skola-noe.cz/poznej-ozoboty

This event is for:
  • Elementary school students
Main themes:
  • Basic programming concepts
  • Robotics
  • Motivation and awareness raising
Tags:
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Ideą projektu jest wykorzystanie druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu "memory" dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt z różnych utworów muzycznych. Podczas zajęć o o charakterze edukacyjno-artystycznym i popularyzatorskim z wykorzystaniem nowych technologii, odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne i projektowania przestrzennego druku 3D.
Start: Oct 21, 2018
Zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas drugich, ozoboty- edukacyjne roboty dla dzieci. Zabawa przed naukę programowania.
Start: Oct 1, 2018
Wrocław koduje 2.0 - coding lessons for children and students from Wrocław #C++ #Java #SQL #scrum
Start: Sep 17, 2018
Kto po obejrzeniu filmu “Skarb Narodów” nie marzył, by przeżyć podobne przygody? URAZ.NET od kilku lat organizuje dla dzieci z okolicznych szkół “poszukiwania skarbu” w różnych narracjach - a to piracka wioska, a to kosmiczni poszukiwacze, czasem historyczne poszukiwania, przy których uczestnicy uczą się jak zrobić mapę, jak zaszyfrować wiadomość i przede wszystkim, jak ją odszyfrować :) Uczą się tego jak zasoby zgromadzone w bibliotece (tej tradycyjnej i internetowej) potrafią pomóc odnaleźć kolejną wskazówkę i dlaczego warto znać historię swojej okolicy. Poznają tajniki ukrywania wiadomości na samodzielnie przygotowanej stronie WWW lub nagrania tajnej wiadomości głosowej. Marzymy, by dzieci zaczęły budować mechanizmy, które po złożeniu w całość będą kluczami lub kolejnymi wskazówkami - próby kartonowe są obiecujące, ale wymagają dużo umowności. Wprowadzenie DRUKU 3D uczyni z podchodów coś, co pobudzi w dzieciakach większe pokłady wyobraźni i spowoduje wybuch kreatywności.
Start: Oct 21, 2018