Codeweek: Ozoboti


Organized by:

Intellectus

Contact email:

info@intellectus.cz

Happening at:
Základní škola Poláčkova, Poláčkova, Praha 4, Česko

From Monday 15th of October 2018 at 14:00 to Monday 15th of October 2018 at 15:00

Description:

Chtěl/a jsi si někdy naprogramovat svého robota a umět ho ovládat? Neváhej a pojď se to naučit! Postavíš si vlastní Ozobotí dráhu, naprogramuješ robota nebo pomůžeš najít vhodnou cestu různým pohádkovým hrdinům. Co to vlastně Ozobot je? Ozobot je malý programovatelný robot, který umí sledovat nakreslené čáry a podle barevných kódů vykonávat různé povely. Na workshopu se seznámíme s úvodem do programování a robotiky. Budeme programovat roboty pomocí barevných kódů a řešit úlohy pro programování robotů Ozobot. Dozvíme se, jak začít s programováním těchto robotů i jak své dovednosti dále rozšiřovat. V rámci workshopu si zkusíte vyřešit úlohu bludiště/mapu s Ozobotem a zkusíme si vytvořit vlastní Ozobotí dráhu. Vhodné pro děti od 6 let. Kapacita omezena pro 10 lidí. Přihlášky zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfyAxjV3kW_cHkgToqZDA-8c1Vc5XEV3Oog2W94DBRlxJeS2g/viewform

More information:

http://talentpoint.cz/krouzky-talentpoint-budejovicka/

This event is for:
  • Elementary school students
Main themes:
  • Robotics
Tags:
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Ideą projektu jest wykorzystanie druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu "memory" dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt z różnych utworów muzycznych. Podczas zajęć o o charakterze edukacyjno-artystycznym i popularyzatorskim z wykorzystaniem nowych technologii, odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne i projektowania przestrzennego druku 3D.
Start: Oct 21, 2018
Kto po obejrzeniu filmu “Skarb Narodów” nie marzył, by przeżyć podobne przygody? URAZ.NET od kilku lat organizuje dla dzieci z okolicznych szkół “poszukiwania skarbu” w różnych narracjach - a to piracka wioska, a to kosmiczni poszukiwacze, czasem historyczne poszukiwania, przy których uczestnicy uczą się jak zrobić mapę, jak zaszyfrować wiadomość i przede wszystkim, jak ją odszyfrować :) Uczą się tego jak zasoby zgromadzone w bibliotece (tej tradycyjnej i internetowej) potrafią pomóc odnaleźć kolejną wskazówkę i dlaczego warto znać historię swojej okolicy. Poznają tajniki ukrywania wiadomości na samodzielnie przygotowanej stronie WWW lub nagrania tajnej wiadomości głosowej. Marzymy, by dzieci zaczęły budować mechanizmy, które po złożeniu w całość będą kluczami lub kolejnymi wskazówkami - próby kartonowe są obiecujące, ale wymagają dużo umowności. Wprowadzenie DRUKU 3D uczyni z podchodów coś, co pobudzi w dzieciakach większe pokłady wyobraźni i spowoduje wybuch kreatywności.
Start: Oct 21, 2018
Realizujemy zajęcia z programu #SuperKoderzy. Rozpoczęliśmy od poznania wizualnego środowiska Scratch i stworzenia projektów tematycznych. Przygotowujemy się do montażu robotów Lofi, a za chwilę... programowanie!
Start: Oct 2, 2018
Zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas drugich, ozoboty- edukacyjne roboty dla dzieci. Zabawa przed naukę programowania.
Start: Oct 1, 2018