Minecraft ve výuce


Organized by:

Czechitas

Happening at:
Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí, Staré Město, Česko

From Friday 12th of October 2018 at 15:00 to Friday 12th of October 2018 at 18:00

Description:

Gamifikace pomocí Minecraft: Education Edition v sobě pojí zábavu, kreativitu, spolupráci a obsahuje podporu přírodovědných předmětů i programování. Od pradávna se ví, že člověk může vyvíjet a rozvíjet své schopnosti a možnosti prostřednictvím hry. Hra nás „aktivuje“ a vede k soustředěné motivaci. Společně si ukážeme, jak používat doplněk pro programování Code Connection, díky kterému je možné přímo v Minecraft: Education Edition programovat hned v několika blokových programovacích jazycích i v JavaScriptu. Workshop v rozsahu 3 hodin je určen pro dospělé, především pak pro učitele, kteří Minecraft mohou ve výuce využít :)

More information:

https://www.czechitas.cz/cs/kalendar-akci/akce/10503/

This event is for:
  • Other (see description)
Main themes:
  • Playful coding activities
Tags:
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Realizujemy zajęcia z programu #SuperKoderzy. Rozpoczęliśmy od poznania wizualnego środowiska Scratch i stworzenia projektów tematycznych. Przygotowujemy się do montażu robotów Lofi, a za chwilę... programowanie!
Start: Oct 2, 2018
Ideą projektu jest wykorzystanie druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu "memory" dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt z różnych utworów muzycznych. Podczas zajęć o o charakterze edukacyjno-artystycznym i popularyzatorskim z wykorzystaniem nowych technologii, odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne i projektowania przestrzennego druku 3D.
Start: Oct 21, 2018
Kto po obejrzeniu filmu “Skarb Narodów” nie marzył, by przeżyć podobne przygody? URAZ.NET od kilku lat organizuje dla dzieci z okolicznych szkół “poszukiwania skarbu” w różnych narracjach - a to piracka wioska, a to kosmiczni poszukiwacze, czasem historyczne poszukiwania, przy których uczestnicy uczą się jak zrobić mapę, jak zaszyfrować wiadomość i przede wszystkim, jak ją odszyfrować :) Uczą się tego jak zasoby zgromadzone w bibliotece (tej tradycyjnej i internetowej) potrafią pomóc odnaleźć kolejną wskazówkę i dlaczego warto znać historię swojej okolicy. Poznają tajniki ukrywania wiadomości na samodzielnie przygotowanej stronie WWW lub nagrania tajnej wiadomości głosowej. Marzymy, by dzieci zaczęły budować mechanizmy, które po złożeniu w całość będą kluczami lub kolejnymi wskazówkami - próby kartonowe są obiecujące, ale wymagają dużo umowności. Wprowadzenie DRUKU 3D uczyni z podchodów coś, co pobudzi w dzieciakach większe pokłady wyobraźni i spowoduje wybuch kreatywności.
Start: Oct 21, 2018
Zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas drugich, ozoboty- edukacyjne roboty dla dzieci. Zabawa przed naukę programowania.
Start: Oct 1, 2018