Szkoła w Kaplonosach poznaje historię Code Week z programem Uczymy Dzieci Programować


Organized by:

Szkoła Podstawowa w Kaplonosach

Happening at:
Szkoła Podstawowa, Kaplonosy 73

From Monday 15th of October 2018 at 12:00 to Friday 19th of October 2018 at 12:00

Description:

W kameralnym gronie poznamy czym jest Code Week, jaka jest jego historia, wykonamy również kilka aktywności rozwijających logiczne, algorytmiczne myślenie. Wspólnie spędzimy czas na radosnym, twórczym kodowaniu.

This event is for:
  • Elementary school students
Main themes:
  • Robotics
  • Other
  • Unplugged activities
  • Playful coding activities
  • Art and creativity
Tags:
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Realizujemy projekt w ramach konkursu grantowego fajnegranty.pl finansowanego przez fundację CodeDojo Polska i T-Mobile Polska. Nasz projekt dotyczy stworzenia modeli 3d budynków opactwa cysterskiego w Pelplinie oraz części architektonicznych a następnie udostępniania wydruków 3d dla celów osób niewidomych, które do tej pory nie miały możliwości zapoznania się z pięknem architektury. Wydruki będziemy realizowali na otrzymanej z fajnegranty.pl drukarce 3d firmy Skriware. Zapraszamy do kontaktu i odwiedzin naszej placówki wszystkie osoby zainteresowane tematyką projektowania i druku 3D - wprowadzimy Was w świat nowych możliwości.
Start: Oct 20, 2018
Projekt polega na zorganizowaniu interdyscyplinarnego zespołu złożonego ze specjalistów oraz młodzieży harcerskiej w celu stworzenia swoistej encyklopedii polskiej przyrody w postaci zestawu szczegółowych trójwymiarowych modeli zwierząt, drzew, roślin i najważniejszych obiektów polskiej przyrody nieożywionej wraz z opisami zawierającymi ciekawostki i specyfikację. Całość wystawy będzie mobilna, co pozwoli na jej prezentowanie w dowolnych miejscach publicznych np. w koszalińskich szkołach. W realizację projektu zaangażowani będą harcerze i harcerki z koszalińskich drużyn, którzy stworzą interdyscyplinarne sekcje i będą zajmować się poszczególnymi elementami projektu. Wsparciem dla nich będą specjaliści, członkowie KPH i instruktorzy harcerscy. Harcerze i harcerki zaprojektują 100 trójwymiarowych modeli, wydrukują je na drukarce 3D, naniosą szczegóły i naturalne barwy, opatrzą opisami oraz zbiorą wszystko w reprezentatywną całość
Start: Oct 20, 2018
Realizujemy program autorski w ramach pilotażu wdrożenia nowej podstawy programowej z informatyki do szkół pt :Granie w kodowanie". Program realizowany będzie w latach 2016-2019 w klasach 1-3 SP. Jednym z działów jest programowanie w scratch junior oraz Scratch.
Start: Sep 1, 2016
Gra "Złapmy lwa" rozwija wiele umiejętności m.in. myślenie logiczne, strategiczne, pamięć, orientację przestrzenną, umiejętność analizy i rozwiązywania problemów oraz cechy takie jak intuicja, koncentracja oraz umiejętność doskonalenia się. Jest to program w zakresie wprowadzania programowania, kodowania we wczesnym etapie szkolnym.
Start: Sep 9, 2018