Workshop physical computing čili Bastlení pro inovátory a tvůrce


Organized by:

Institut intermédií

Contact email:

machova@iim.cz

Happening at:
Technická 2, Praha 6-Dejvice, Česko

From Saturday 13th of October 2018 at 09:00 to Sunday 14th of October 2018 at 16:00

Description:

Co se u nás naučíte? Naučíte se programovat jeden z mnoha programovatelných mikropočítačů. Vyzkoušíte jeho použití pro generování zvuku i zpracování dat sesbíraných pomocí senzorů a také to, jak pomocí takového nástroje navrhnout interaktivní instalaci. Nahlédnete do oblasti kreativního světa a uměleckotechnických aplikací v prostředí Institutu intermédií, kde vznikala představení pro Novou scénu Národního divadla či instalace prezentované po celém světě… Seznámíte se s vysokoškolským prostředím Fakulty elektrotechnické ČVUT, která se později může stát i vaší fakultou. Součástí workshopu budou vstupy externího lektora jako komentované videoprojekce a další ukázky z oblasti umění, designu a kreativního průmyslu. Workshop je určen především studentům středních škol. https://docs.google.com/forms/d/1C_Veywdu9DKl6mHU9odTgE60jfYK63eHkrjwQ0rPW_8/edit

More information:

http://www.iim.cz

This event is for:
 • High school students
 • Graduate students
 • Post graduate students
 • Employed adults
 • Unemployed adults
Main themes:
 • Basic programming concepts
 • Robotics
 • Hardware
 • Playful coding activities
Tags:
 • microbit
 • programming
 • robot
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Realizujemy zajęcia z programu #SuperKoderzy. Rozpoczęliśmy od poznania wizualnego środowiska Scratch i stworzenia projektów tematycznych. Przygotowujemy się do montażu robotów Lofi, a za chwilę... programowanie!
Start: Oct 2, 2018
Ideą projektu jest wykorzystanie druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu "memory" dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt z różnych utworów muzycznych. Podczas zajęć o o charakterze edukacyjno-artystycznym i popularyzatorskim z wykorzystaniem nowych technologii, odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne i projektowania przestrzennego druku 3D.
Start: Oct 21, 2018
Kto po obejrzeniu filmu “Skarb Narodów” nie marzył, by przeżyć podobne przygody? URAZ.NET od kilku lat organizuje dla dzieci z okolicznych szkół “poszukiwania skarbu” w różnych narracjach - a to piracka wioska, a to kosmiczni poszukiwacze, czasem historyczne poszukiwania, przy których uczestnicy uczą się jak zrobić mapę, jak zaszyfrować wiadomość i przede wszystkim, jak ją odszyfrować :) Uczą się tego jak zasoby zgromadzone w bibliotece (tej tradycyjnej i internetowej) potrafią pomóc odnaleźć kolejną wskazówkę i dlaczego warto znać historię swojej okolicy. Poznają tajniki ukrywania wiadomości na samodzielnie przygotowanej stronie WWW lub nagrania tajnej wiadomości głosowej. Marzymy, by dzieci zaczęły budować mechanizmy, które po złożeniu w całość będą kluczami lub kolejnymi wskazówkami - próby kartonowe są obiecujące, ale wymagają dużo umowności. Wprowadzenie DRUKU 3D uczyni z podchodów coś, co pobudzi w dzieciakach większe pokłady wyobraźni i spowoduje wybuch kreatywności.
Start: Oct 21, 2018
Zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas drugich, ozoboty- edukacyjne roboty dla dzieci. Zabawa przed naukę programowania.
Start: Oct 1, 2018