GitWorking


Organized by:

Pyvec.org

Contact email:

info@pyworking.cz

Happening at:
Na Pankráci 1683/127, 140 00 Praha 4-Nusle, Česko

From Saturday 13th of October 2018 at 09:00 to Saturday 13th of October 2018 at 16:00

Description:

GitWorking: Git pro začátečnice a začátečníky, kteří už si osahali Python Umíš základy Pythonu (například ze začátečnického kurzu PyLadies), ale chceš se přiučit něco o gitu? Tento workshop je pro všechny, kteří jsou pokročilejší začátečníci - umí pracovat s příkazovou řádkou zhruba na úrovni absolventek začátečnického kurzu PyLadies, vědí, jak fungují soubory na počítači a že se do nich píše zdrojový kód. Budeme používat Python, ale o programování tolik nepůjde. Co probereme: A co že to je ten git a proč to potřebuješ? Jaký je rozdíl mezi gitem a GitHubem, co je to open-source? Základní opakování z PyLadies: commit, pull, push, clone, init. Co do gitu patří a nepatří a jak s tím souvisí virtuální prostředí, co je to projekt? Základy práce s GitHubem. Jak udělat open-source projekt srozumitelnější pro ostatní: README, LICENSE. Práce s větvemi (budou obrázky zvířátek), práce s cizími větvemi (forky, Pull Requesty). Přihlašovací formulář: https://goo.gl/forms/DMBfFiUPcB6LPltX2

More information:

https://pyworking.cz/workshops/20181013_Git

This event is for:
 • High school students
 • Graduate students
 • Post graduate students
 • Employed adults
 • Unemployed adults
Main themes:
 • Basic programming concepts
 • Software development
 • Playful coding activities
 • Motivation and awareness raising
Tags:
 • python
 • Git
 • opensource
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Ideą projektu jest wykorzystanie druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu "memory" dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt z różnych utworów muzycznych. Podczas zajęć o o charakterze edukacyjno-artystycznym i popularyzatorskim z wykorzystaniem nowych technologii, odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne i projektowania przestrzennego druku 3D.
Start: Oct 21, 2018
Kto po obejrzeniu filmu “Skarb Narodów” nie marzył, by przeżyć podobne przygody? URAZ.NET od kilku lat organizuje dla dzieci z okolicznych szkół “poszukiwania skarbu” w różnych narracjach - a to piracka wioska, a to kosmiczni poszukiwacze, czasem historyczne poszukiwania, przy których uczestnicy uczą się jak zrobić mapę, jak zaszyfrować wiadomość i przede wszystkim, jak ją odszyfrować :) Uczą się tego jak zasoby zgromadzone w bibliotece (tej tradycyjnej i internetowej) potrafią pomóc odnaleźć kolejną wskazówkę i dlaczego warto znać historię swojej okolicy. Poznają tajniki ukrywania wiadomości na samodzielnie przygotowanej stronie WWW lub nagrania tajnej wiadomości głosowej. Marzymy, by dzieci zaczęły budować mechanizmy, które po złożeniu w całość będą kluczami lub kolejnymi wskazówkami - próby kartonowe są obiecujące, ale wymagają dużo umowności. Wprowadzenie DRUKU 3D uczyni z podchodów coś, co pobudzi w dzieciakach większe pokłady wyobraźni i spowoduje wybuch kreatywności.
Start: Oct 21, 2018
Realizujemy zajęcia z programu #SuperKoderzy. Rozpoczęliśmy od poznania wizualnego środowiska Scratch i stworzenia projektów tematycznych. Przygotowujemy się do montażu robotów Lofi, a za chwilę... programowanie!
Start: Oct 2, 2018
Zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas drugich, ozoboty- edukacyjne roboty dla dzieci. Zabawa przed naukę programowania.
Start: Oct 1, 2018