Hravé programování pro věk 9-14 (Scratch)


Organized by:

Data4You

Contact email:

ask@data4you.cz

Happening at:
Data4You, Krakovská, New Town, Czechia

From Wednesday 17th of October 2018 at 16:30 to Wednesday 17th of October 2018 at 18:00

Description:

Programovací workshop pro věkovou kategorii 9-14 let v prostředí Scratch, vzdělávací nástroj vyvinutý univerzitou MIT. Účastníci budou vytvářet interaktivní, zábavné příběhy, animace a hry. Vhodné i pro úplné začátečníky. Akce je pro účastníky zdarma. Data4You Vás zve na programovací workshop v prostředí Scratch, vzdělávací nástroj vyvinutý univerzitou MIT. V rámci workshopu budou účastníci vytvářet interaktivní, zábavné příběhy, animace a hry. Scratch je skvělou volbou pro naučení se, jak programovat. Žádná předchozí zkušenost s programováním není nutná. Tato akce je určena pro věkovou kategorii od 9 do 14 let. Program: 16.30 - 16.45 Registrace a vytvoření Scratch účtu 16.45 - 17.15 Seznámení se s prostředím Scratch, vytvoření jednoduché hry 17.15 - 18.00 Zdokonalení hry - navrhni si sám/a, co by tvá hra měla dále umět a společně to vytvoříme Co se účastníci dozví na našem workshopu programování ve Scratch: - Poznají fungování Scratch (Stage, Sprites Window, Block Palette a oblast skriptů) - Pochopí tok řízení a zpracování události - Vyvinou jednoduchou hru včetně animace a zvuku. DŮLEŽITÉ - Nezapomeňte si přinést počítat a nabíječku. Aplikace Scratch běží ve vašem prohlížeči: https://scratch.mit.edu) a funguje tedy jak ve Windows tak i Mac OS X a Linux, ale vyžaduje Flash, takže nebude fungovat na telefonu nebo tabletu. Poznámka pro rodiče - pokud chcete doprovázet vaše dítě, jste vítáni.

More information:

https://scratch-programovani.eventbrite.com

This event is for:
 • Elementary school students
 • High school students
Main themes:
 • Basic programming concepts
 • Web development
 • Software development
 • Playful coding activities
 • Art and creativity
 • Visual/Block programming
 • Game design
 • Motivation and awareness raising
Tags:
 • Scratch
 • beginner
 • games
 • learn to code
 • zacatecnik
 • hry
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Ideą projektu jest wykorzystanie druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu "memory" dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt z różnych utworów muzycznych. Podczas zajęć o o charakterze edukacyjno-artystycznym i popularyzatorskim z wykorzystaniem nowych technologii, odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne i projektowania przestrzennego druku 3D.
Start: Oct 21, 2018
Realizujemy zajęcia z programu #SuperKoderzy. Rozpoczęliśmy od poznania wizualnego środowiska Scratch i stworzenia projektów tematycznych. Przygotowujemy się do montażu robotów Lofi, a za chwilę... programowanie!
Start: Oct 2, 2018
Kto po obejrzeniu filmu “Skarb Narodów” nie marzył, by przeżyć podobne przygody? URAZ.NET od kilku lat organizuje dla dzieci z okolicznych szkół “poszukiwania skarbu” w różnych narracjach - a to piracka wioska, a to kosmiczni poszukiwacze, czasem historyczne poszukiwania, przy których uczestnicy uczą się jak zrobić mapę, jak zaszyfrować wiadomość i przede wszystkim, jak ją odszyfrować :) Uczą się tego jak zasoby zgromadzone w bibliotece (tej tradycyjnej i internetowej) potrafią pomóc odnaleźć kolejną wskazówkę i dlaczego warto znać historię swojej okolicy. Poznają tajniki ukrywania wiadomości na samodzielnie przygotowanej stronie WWW lub nagrania tajnej wiadomości głosowej. Marzymy, by dzieci zaczęły budować mechanizmy, które po złożeniu w całość będą kluczami lub kolejnymi wskazówkami - próby kartonowe są obiecujące, ale wymagają dużo umowności. Wprowadzenie DRUKU 3D uczyni z podchodów coś, co pobudzi w dzieciakach większe pokłady wyobraźni i spowoduje wybuch kreatywności.
Start: Oct 21, 2018
Zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas drugich, ozoboty- edukacyjne roboty dla dzieci. Zabawa przed naukę programowania.
Start: Oct 1, 2018