Hravé programování (Scratch)

Organized by:

Data4You

Contact email:

ask@data4you.cz

Happening at:

Municipal Library of Prague, Mariánské náměstí, Old Town, Czechia

From Saturday 20th of October 2018 at 14:00 to Saturday 20th of October 2018 at 17:00

Description:

Programovací workshop pro věkovou kategorii 9-14 let v prostředí Scratch, vzdělávací nástroj vyvinutý univerzitou MIT. Účastníci budou vytvářet interaktivní, zábavné příběhy, animace a hry. Vhodné i pro úplné začátečníky. Akce je pro účastníky zdarma. Data4You Vás zve na programovací workshop v prostředí Scratch, vzdělávací nástroj vyvinutý univerzitou MIT. V rámci workshopu budou účastníci vytvářet interaktivní, zábavné příběhy, animace a hry. Scratch je skvělou volbou pro naučení se, jak programovat. Žádná předchozí zkušenost s programováním není nutná. Tato akce je určena pro věkovou kategorii od 9 do 14 let. Program: 14.00 - 14.15 Registrace a vytvoření Scratch účtu 14.15 - 15.30 Seznámení se s prostředím Scratch, vytvoření jednoduché hry 15.30 - 15.45 Přestávka 15.45 - 17.00 Zdokonalení hry - navrhni si sám/a, co by tvá hra měla dále umět a společně to vytvoříme Co se účastníci dozví na našem workshopu programování ve Scratch: - Poznají fungování Scratch (Stage, Sprites Window, Block Palette a oblast skriptů) - Pochopí tok řízení a zpracování události - Vyvinou jednoduchou hru včetně animace a zvuku Můžete si vzít svůj notebook nebo využít jeden z počítačů v učebně. Aplikace Scratch běží ve vašem prohlížeči: https://scratch.mit.edu) a funguje tedy jak ve Windows tak i Mac OS X a Linux, ale vyžaduje Flash, takže nebude fungovat na telefonu nebo tabletu. Poznámka pro rodiče - pokud chcete doprovázet vaše dítě, jste vítáni.

This event is for:

 • Elementary school students
 • High school students

Main themes:

 • Basic programming concepts
 • Web development
 • Software development
 • Playful coding activities
 • Art and creativity
 • Visual/Block programming
 • Game design
 • Motivation and awareness raising

Tags:

 • learn to code
 • scratch
 • games

Share the event:

October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Nearby upcoming events:

Scratch Interactive Postcard Exchange

Mon, Sep 2, 2019 9:00 AM

In the month leading up to Code Week, take part in a fun challenge using Scratch to create animated interactive postcards to celebrate where you're from. We will celebrate by sharing the best examples on a website. Examples, resources and training will also be shared via the website.

Workshop s mBoty pro děti 10-13 let

Sat, Oct 5, 2019 12:30 PM

Co se děti naučí? - dozví se, jak robot funguje a jak se konkrétně mBot programuje - vytvoří svůj první program, který robot vykoná - naučí se spolupracovat a řešit jednoduchý problém - žádné vstupní znalosti nejsou potřeba O robotech se hodně mluví. Jak ale skutečně vypadají a co umí? Ukážeme ti robota mBota, který je sice navržený na učení, ale s těmi skutečnými se může směle srovnávat. Řekneme si něco o tom, z čeho se takový robot skládá a jak funguje. Ale hlavně ho budeme programovat v jazyce Scratch. A neboj, nebude to žádná nuda, protože roboti u nás mají párty. Akorát neumí moc tancovat. Naučíme je tedy taneční kroky - krok dopředu, krok dozadu, otočka a tak dále. Na závěr si dáme společné vystoupení za doprovodu oblíbené hudby. Tohle zábavné dopoledne s programováním je určeno pro skupinku maximálně 10 dětí. Pokud máte zájem o účast, napište nám na kurzy@makeittoday.cz.

Workshop – ECDL zkouška z modulu ECDL Computing

Tue, Oct 8, 2019 1:30 PM

Srdečně zveme zájemce z řad široké veřejnosti na workshop pořádaný kanceláří ECDL - CZ v rámci CodeWeeku. Workshop je určen těm z Vás, kteří si chtějí složit mezinárodní ECDL zkoušku z modulu M16 – Computing (Základy informatického myšlení a programování). Připravili jsme pro Vás také krátkou přednášku, která Vás seznámí s principy mezinárodního vzdělávacího a certifikačního konceptu ECDL / ICDL v oblasti digitálních znalostí a dovedností. Přednáška i zkouška z M16 je v rámci workshopu zdarma. Pro absolvování zkoušky musí mít zájemce platný ECDL index . Index je možné zakoupit také až na místě (cena indexu ECDL Single je 297 Kč včetně DPH). Registrace na workshop nutná, zasláním e-mailu na adresu akreditace@ecdl.cz. Workshop proběhne v sídle Kanceláře ECDL - CZ, prostory společnosti CertiCon a.s., budova The Blox– Evropská 11, Praha 6, 8. patro. Těšíme se na Vás.