Kodowanie nocą z klasą VIb.


Organized by:

Ewelina Olszewska, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Borzęcinie Dużym

Contact email:

eolszewska77@o2.pl

Happening at:
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Borzęcinie Dużym, ul. Warszawska 697 05-850 Borzęcin Duży, Poland

From Friday 20th of October 2017 at 18:00 to Saturday 21st of October 2017 at 18:00

Description:

Uczniowie klasy VIb spotkają się na nocnym kodowaniu w szkole. Zajęcia mają na celu zapoznanie uczniów z zasadami pracy w progranie Scratch i wykonanie prostych gier i animacji. Kolejnym wyzwaniem dla dzieci będzie programowanie robota Ozobota przy pomocy kolorowych kodów oraz w aplikacji Ozoblokly. Będzie również programowanie robota Edison w aplikacji edwareapp.com.

More information:

http://www.zspborzecin.pl/

This event is for:
 • Elementary school students
Main themes:
 • Robotics
 • Playful coding activities
 • Art and creativity
 • Visual/Block programming
 • Game design
 • Promoting diversity
Tags:
 • Scratch
 • CodeWeek
 • Edison
 • Ozobot
 • Uczymy Dzieci Prgramować
Share the event:
October 2017
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     


Nearby upcoming events:

Szkolenie online dla uczniów szkół podstawowych dotyczące podstaw programowania w języku Python na przykładzie grafiki żółwia.
Start: Oct 13, 2018
Szkolenie online dla uczniów szkół podstawowych dotyczące algorytmiki i podstaw programowania w języku Python.
Start: Oct 20, 2018
Innowacja programowa zakłada rozwój umiejętności programowania, logicznego myślenia, precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów, a także umiejętności pracy zespołowej. Uczniowie będą zajmować się wizualnym programowaniem prostych sytuacji, historyjek, nauczą się myślenia algorytmicznego w praktycznych sytuacjach problemowych, będą poszukiwać w sieci informacji przydatnych w rozwiązywaniu stawianych zadań i problemów. Dużą uwagę poświęcimy zagadnieniom etycznym w środowisku komputerowo-sieciowym, czyli przestrzeganiu prawa i zasad bezpieczeństwa. Program jest także szansą na kształtowanie kompetencji miękkich wśród uczniów. Kompetencje "miękkie" koncentrują się na sposobie zachowywania się podczas pracy zarówno indywidualnej, jak i zespołowej. Sprawdzają postawy umożliwiające reagowanie w sposób skuteczny w danej sytuacji. Innowacja zakłada rozwój takich umiejętności osobistych, jak zdolność do motywowania samego siebie, inicjowania nowych rozwiązań, sprawne zarządzanie sobą i swoją pracą, komunikowanie się w zespole, przekonywanie innych ich do swoich racji, motywowanie innych, inspirowanie, a także zarządzanie zespołem. W klasach, w których wdrażamy innowację, wprowadzamy także elementy oceniania kształtującego, w tym OK zeszyty dla uczniów. Nauczyciele prowadzący innowację będą uczestniczyć w szkoleniu organizowanym przez Centrum Edukacji Europejskiej „Kurs – OK zeszyt”.
Start: Sep 1, 2016
Szkolny Klub Programistów działa w naszej szkole przez cały rok. W ramach tygodnia kodowania odbędą się warsztaty z kodowania w klasach 1-3. Będziemy programować offline a także z wykorzystaniem ozobotów, Photona oraz Scottie Go Edu.
Start: Sep 3, 2018