Montessori koduje


Organized by:

Klasa 6 Szkoły Podstawowej Stowarzzyyszenia Oświatowego "Twoja Szkoła" im.Marii Montessori w Łodzi #M_Kodoowania

Contact email:

moniiss@wp.pl

Happening at:
Rewolucji 1905 roku 67, Łódź, Polska

From Tuesday 18th of October 2016 at 21:56 to Wednesday 19th of October 2016 at 21:56

Description:

Zareklamujemy szkole i wydarzenie pisząc pierwszy program.

More information:

http://montessori.edu.pl/

This event is for:
  • Elementary school students
Main themes:
  • Basic programming concepts
Tags:
  • montessori
Share the event:
October 2016
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      


Nearby upcoming events:

W czasie tygodnia kodowania uczniowie klas szóstych będą doskonalić umiejętności kodowania za pomocą dostępnych narzędzi oraz robotów.
Start: Oct 6, 2018
Zajęcia tematyczne przeprowadzane w grupie dzieci szescioletnich na macie do kodowania.
Start: Sep 20, 2018
Innowacja programowa zakłada rozwój umiejętności programowania, logicznego myślenia, precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów, a także umiejętności pracy zespołowej. Uczniowie będą zajmować się wizualnym programowaniem prostych sytuacji, historyjek, nauczą się myślenia algorytmicznego w praktycznych sytuacjach problemowych, będą poszukiwać w sieci informacji przydatnych w rozwiązywaniu stawianych zadań i problemów. Dużą uwagę poświęcimy zagadnieniom etycznym w środowisku komputerowo-sieciowym, czyli przestrzeganiu prawa i zasad bezpieczeństwa. Program jest także szansą na kształtowanie kompetencji miękkich wśród uczniów. Kompetencje "miękkie" koncentrują się na sposobie zachowywania się podczas pracy zarówno indywidualnej, jak i zespołowej. Sprawdzają postawy umożliwiające reagowanie w sposób skuteczny w danej sytuacji. Innowacja zakłada rozwój takich umiejętności osobistych, jak zdolność do motywowania samego siebie, inicjowania nowych rozwiązań, sprawne zarządzanie sobą i swoją pracą, komunikowanie się w zespole, przekonywanie innych ich do swoich racji, motywowanie innych, inspirowanie, a także zarządzanie zespołem. W klasach, w których wdrażamy innowację, wprowadzamy także elementy oceniania kształtującego, w tym OK zeszyty dla uczniów. Nauczyciele prowadzący innowację będą uczestniczyć w szkoleniu organizowanym przez Centrum Edukacji Europejskiej „Kurs – OK zeszyt”.
Start: Sep 1, 2016
Budowanie robotów z klocków LEGO(R) Education(R), programowanie w Scratch i Python. - zajęcia są w pełni interaktywnym środowiskiem z obszarów matematyki, fizyki, informatyki, inżynierii - z którego dzieci poprzez zabawę czerpią garściami - twórczy i kreatywny charakter zajęć pozwala na zdobycie umiejętności rozwiązywania problemów na wiele sposobów - komputer przestaje być tylko narzędziem do gier ale również do programowania i pracy, a matematyka to nie tylko nudne przykłady w zeszycie tylko ciekawy i przydatny świat nauki - wykorzystanie najnowszych technologii, dzięki której roboty "ożywają" w rękach dzieci, są dla nich atrakcyjne ze względu na zabawę na wielu płaszczyznach - klocki, komputer, ruchy robotów - po zbudowaniu i zaprogramowaniu robota, co doskonali zdolności manualne, dzieci bawią się nimi w trakcie zorganizowanych zabaw i konkursów zgodnych ze scenariuszem zajęć, końcowa zabawa samodzielnie wykonanym robotem zwiększa satysfakcję z twórczej pracy - zabawa w grupie przy budowaniu niezwykle ciekawych konstrukcji to również nabycie umiejętności pracy w zespole, komunikacji czy nauki osiągania kompromisów - stopień zaawansowania zajęć podzielony jest na kilka etapów, dzięki stopniowo dozowanym poziomom trudności dzieci krok po kroku uczą się analitycznego myślenia i elementów nauk ścisłych od strony zupełnie innej niż w szkole - zajęcia z programowania w Python dla starszych dzieci pozwalają im na wejście w świat kodowania tekstowego, dzięki któremu będą mogli tworzyć własne programy
Start: Sep 17, 2018